YOZGAT KONYA OTOBÜS BİLETİ

Yozgat Konya Otobüs Bileti Satın Alma ve Yolculuk Bilgileri

Yozgat Konya veya Konya Yozgat otobüs bileti satın almak istiyorsanız en dogru tercih Gülen Turizm ve dogru adres gulenturizm.com.tr‘dir.

Gülen Turizm son model ve bakımı yapılmış otobüslerle Yozgat- İstanbul arası hergün Yozgat, Çekerek, Sorgun, Yerköy, Cerikli ve Sekili dahil olmak üzere karşılıklı olarak seferler düzenlemaktedir.

Yozgat -Konya Otobüs Bileti Almadan Bilmeniz Gerekenler

Yozgat – Konya arası otobüs ile yolculuk yapmak isteyenlerin tek adresi Gülen Turizm dir. Diğer firmalarla konfor ve fiyaları karşılştırma yaptığınızda kararınız Gülen Turizm olacaktır. Yozgat – Ankara yolculuğa başlamadan Ankara’nın gezilecek yerlerini tespitini bir liste halinde yapmak avantajlar saglar. Bütün gezilecek yerler merkeze yakın olduğu için zaman bakımdan avantajlıdır.

Yozgat – Konya Kaç KM

Yozgat – Konya arası yaklaşık olarak 370 KM’dir.

Yozgat – Konya Kac Saat’dir?

Yozgat – Konya arası yaklaşık oarak 5 saat 30 dakika sürmektedir.

Gülen Turizm Yozgat – Konya arası online otobüs bilet al platformu ve satış ofislerimizden temin edebilirsiniz;ayrıca 0850 532 00 62 nolu cagrı merkezimizden bilet rezervasyon ve bilet temini yapabilirsiniz

Konya Kültür ve Turizm

İlimiz çok çeşitli uygarlıklara sahne olmuş, M.Ö. 7000 yılına kadar giden bir tarihin izlerini taşımaktadır. Ören yerleri, tarihi ve doğal sit alanları, mağaraları ve sivil mimari örnekleriyle zengin bir tarihi mirasa sahiptir.
Aynı zamanda Selçuklu Devletine de başkentlik yapan Konya, Hz. Mevlana ve Nasrettin Hoca gibi dünya çapında tanınan şahsiyetlerle önemli bir turizm potansiyeline sahiptir.
İlimizde turizm işletme belgeli 31 tesiste 5.319, turizm yatırım belgeli 14 tesiste 4.949 yatak kapasitesi mevcut olup, toplam yatak kapasitesi 10.228’dir. Bunun yanı sıra 16 turizm işletme belgeli lokanta ile 19 seyahat acentesi vardir. 2015 yılında merkez ve ilçe müzelerini 2.711.192 kişi ziyarette bulunmuştur.
İl merkezinde 6 (Mevlana, Karatay Çini Eserleri, İnceminare, Sırçalı Medrese, Atatürk, Etnografya ve Arkeoloji Müzeleri) , ilçelerde 4 (Çatalhöyük Örenyeri Müzesi, Ereğli Müzesi, Akşehir Batı Cephesi Karargâhı Müzesi ve Akşehir Arkeoloji Müzesi) olmak üzere toplam 10 müze bulunmaktadır.